Najnovije

Kroz igru do veće sigurnosti: U Otočcu održan program „Vidi i klikni“

14 travnja, 2026 | by G.N.P / Z. Bogdanić
Kroz igru do veće sigurnosti: U Otočcu održan program „Vidi i klikni“
Vijesti
0

OTOČAC – Učenici prvih razreda Osnovne škole Zrinskih i Frankopana u Otočcu sudjelovali su u poznatom preventivno-edukativnom programu „Vidi i klikni“, koji su zajedničkim snagama organizirali Hrvatski autoklub (HAK) i Policijska uprava ličko-senjska.

Program je posebno osmišljen za djecu u dobi od 5 do 7 godina, a cilj mu je na zanimljiv i interaktivan način približiti pravila koja život znače. Umjesto teorije, prvašići su kroz praktične vježbe učili kako prepoznati opasnosti koje vrebaju na putu od kuće do škole.

Poseban naglasak stavljen je na osvještavanje djece o opasnostima koje proizlaze iz nepravilnog sjedenja u automobilu ili nekorištenja zaštitne opreme.

Nakon uspješno svladanih vježbi i pokazanog znanja, svi su učenici nagrađeni prigodnim poklonima koji će ih podsjećati na važnost odgovornog ponašanja na cesti.

Z.B.

foto: PULS

Comments are closed.