Nakon završetka 17. državne mature i uspješnih upisa na željene fakultete, Srednja škola Otočac s ponosom se osvrće na rezultate svojih bivših učenika. Generacija je još jednom potvrdila kvalitetu znanja stečenoga u ovoj školi, a posebno se ističu izvrsni rezultati iz Hrvatskoga i Engleskoga jezika.
Odličnu ocjenu iz Engleskoga jezika na višoj razini ostvarili su Isabel Krema, Lana Cvitković i Dorian Orlić, dok je Luka Žubrinić odličan rezultat postigao na osnovnoj razini. Uz to, Isabel Krema ostvarila je i izniman rezultat iz Hrvatskoga jezika, plasiravši se u sam vrh s 99,202 centila.
Uspješni maturanti otkrili su tajnu svog uspjeha i razloge odabira budućih studija:
- Luka Žubrinić (Elektrotehnika, TVZ Zagreb): Svoj uspjeh pripisuje svakodnevnom doticaju s engleskim jezikom kroz filmove, serije i igranje League of Legendsa, kao i kvalitetnim pripremama razrednice Mirjane Dasović. Elektrotehniku je odabrao jer ga oduvijek zanima, a riječ je o traženoj struci s mnogo mogućnosti.
- Dorian Orlić (Engleski i talijanski jezik, FFRI Rijeka): Ostvario je najbolji rezultat iz Engleskoga jezika u školi zahvaljujući stalnoj izloženosti jeziku kroz glazbu, filmove i videoigre od malih nogu. Studij je odabrao kako bi usavršio engleski te naučio talijanski jezik, koji ga privlači i zbog svoje povezanosti s glazbom.
- Lana Cvitković (Logopedija, Zagreb): Naglašava da iza njezina znanja engleskog stoji dugogodišnje korištenje društvenih mreža i čitanje knjiga. Logopediju je upisala jer spaja jezike, anatomiju i rad s ljudima. Ističe kako je u digitalno doba potreba za logopedima sve veća te joj je cilj po završetku studija vratiti se u svoj kraj i pomoći u rješavanju deficitarnosti tog zanimanja.
- Isabel Krema (Psihologija, Fakultet hrvatskih studija u Zagrebu): Za engleski se pripremala izradom simulacija i ponavljanjem ključnih fraza, dok je za hrvatski koristila sustavno rješavanje starih ispita, istraživanje i iskustvo s natjecanja. Psihologija je njezin dugogodišnji izbor jer želi razumjeti ljude, raditi s djecom i mladima te u budućnosti postati psihoterapeut.
Iz Srednje škole Otočac uputili su iskrene čestitke Luki, Dorianu, Lani i Isabel na ostvarenim rezultatima, uz želje za puno uspjeha u budućem akademskom obrazovanju.
Z.B. | SŠ Otočca
foto: SŠ Otočac