Najnovije

Učenici SŠ Otočac i ove godine sudjeluju u projektu Baš je IN biti GREEN 4

18 listopada, 2024 | by G.N.P / Z. Bogdanić
Učenici SŠ Otočac i ove godine sudjeluju u projektu Baš je IN biti GREEN 4
Vijesti
0

OTOČAC – I ove godine, učenici šumarskog programa Srednje škole Otočcac, pod vodstvom nastavnika Edija Šopa, aktivno sudjeluju u eTwinning projektu Baš je IN biti GREEN 4! Zajedno sa školama iz Hrvatske, Turske, Srbije i Portugala, udružuju snage kako bi kroz razne kreativne aktivnosti gradili održiviju budućnost.

Cilj ovog projekta je podizanje svijesti o važnosti održivog razvoja i klimatskih promjena. Kroz zabavne i konkretne zadatke poput recikliranja, smanjenja otpada i ponovne upotrebe proizvoda, učenici ne samo da stječu nova znanja nego i aktivno sudjeluju u promicanju ekološki odgovornog ponašanja.

Među prvim aktivnostima bila je ona usmjerena na razvrstavanje otpada, a tu je i Europski tjedan programiranja, gdje su učenici na zabavan način razvijali digitalne vještine dekodirajući 17 ciljeva održivog razvoja pomoću ASCII koda.

Projekt traje tijekom cijele godine, a pred njima su još mnoge kreativne aktivnosti vezane uz sigurniji internet, klimatske promjene i održivu potrošnju. 

Z.B. | SŠ Otočac

foto: SŠ Otočac

Comments are closed.