Najnovije

PriLIKA za poduzetnike: financiranje poduzetništva s nižim kamatama i većim mogućnostima

10 rujna, 2024 | by G.N.P / Z. Bogdanić
PriLIKA za poduzetnike: financiranje poduzetništva s nižim kamatama i većim mogućnostima
Vijesti
0

HBOR organizira prezentaciju kreditnih programa HBOR-a i Info dan, a koji će se održati u HGK ŽK Otočac, 20. rujna 2024. godine, s početkom u 9:30 sati. Ovom prilikom bit će predstavljene različite mogućnosti financiranja poduzetnika kroz kreditne programe Hrvatske banke za obnovu i razvitak, s posebnim naglaskom na izmijenjeni program „Poduzetništvo mladih, žena, početnika i ostalih posebnih segmenata“.

Zaključno s kolovozom 2024. godine, HBOR je uspješno iskoristio sva raspoloživa sredstva unutar dva ključna financijska instrumenta iz NPOO-a: Izravne kredite za investicije malih i srednjih poduzeća (MSP-ova) i Subvenciju kamata po kreditima za subjekte javnog sektora. Kako bi se osigurao kontinuitet povoljnog financiranja, HBOR je smanjio kamatne stope u nekoliko svojih redovnih programa.

Novi uvjeti programa „Poduzetništvo mladih, žena, početnika i ostalih posebnih segmenata“ uključuju fiksnu kamatnu stopu od 2,00% godišnje, što je znatno povoljnije od dosadašnjih 4,00%. Također, maksimalni iznos kredita povećan je na 400.000,00 EUR, u odnosu na dosadašnjih 300.000,00 EUR. Program je proširen na sve mikro, male i srednje poduzetnike koji ulažu u posebna područja Hrvatske te one koji investiraju u komercijalizaciju projekata temeljenih na istraživanjima, razvoju i inovacijama (RDI). Dodatno, poduzetnicima iz Ličko-senjske županije Ličko-senjska županija subvencionira kamatnu stopu u iznosu do 2 postotna boda.

Prezentaciju će voditi Frana Lokas – Mudrovčić, voditeljica Područnog ureda HBOR-a za Liku. Nakon prezentacije, zainteresirani poduzetnici moći će dogovoriti individualni razgovor i savjetovanje. Cilj savjetovanja je pružiti detaljne i konkretne informacije o mogućnostima financiranja njihovih projekata. Trajanje pojedinačnih razgovora je predviđeno na 30 minuta, a broj prijava je ograničen.

Prijava sudjelovanja je obvezna putem portala Digitalna komora, najkasnije do četvrtka 19. rujna, do 14 sati. Za ispravnu registraciju trebate biti povezani s poslovnim subjektom za kojeg se prijavljujete. Prilikom prijave, u napomeni naznačite želite li dogovoriti i individualno savjetovanje. Ukoliko niste registrirani na Digitalnu komoru, javite se u ŽK Otočac na tel. 053/646-169 ili e-mail: ibanic@hgk.hr.

HGK – ŽK Otočac

Comments are closed.